Ana Sayfa Etiketler YEKA

Etiket: YEKA

Yeşil Enerji ihracatta rekabet gücü kazandıracak

Ege İhracatçı Birlikleri ve Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği (GENSED) işbirliği ile düzenlenen "Güneşimiz Geleceğimiz" seminerinde, Avrupa Yeşil Mutabakatının Türkiye ihracatçı sektörlerine etkileri ve güneş enerjisinin yeşil dönüşüm sürecindeki önemli yeri tartışıldı.

Karapınar güneş santrali için panellerin montajına başlandı

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, Karapınar’da YEKA projesi kapsamında kurulacak 1000 MW’lik güneş santrali için Başkent OSB’de üretilen yerli panellerin bölgeye ulaştırıldığını ve montajına başlandığını söyledi.

“Türkiye yenilenebilir enerjide üs haline gelecek”

Tayvanlı United Renewable Energy Başkan Yardımcısı Chien Ping Hsieh, “Orta Doğu'da artan yenilenebilir enerji faaliyetleri de Türkiye'yi önemli bir üretim üssü haline getiriyor” dedi.

Yenilenebilir enerji tüketimine özel tarife geliyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, elektriği yenilenebilir kaynaklardan kullanmak isteyen tüketiciler için yeni bir tarife modeli üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Hacim Enerji, İklim Elektrik’in oluyor

Kredi borcu nedeniyle bir süredir alacaklı bankalarla uzlaşma görüşmelerini sürdüren Bereket Enerji, Hacim Enerji’deki paylarının tamamını Eksim Yatırım Holding’in iştiraki İklim Elektrik’e satıyor.

9. Enerji Zirvesine yenilenebilir enerji damga vurdu

Antalya’da yapılan 9.Türkiye Enerji Zirvesine yenilenebilir enerji konuları damgasını vurdu. Uzmanlar daha yüksek üretim kapasiteleri için finansman sorununa ve yabancı sermayeyi teşvik edecek mevzuat düzenlemelerine dikkat çekti.

TÜREB: “5 milyar dolarlık rüzgar enerjisi yatırımı hayata geçecek”

TÜREB Başkanı Mustafa Ataseven, rüzgar enerjisinde yatırım değeri 5 milyar dolar olan yaklaşık 4 bin MW’lik kapasitenin, birkaç yıl içinde hayata geçeceğini söyledi.

Çatı yerine SolarPark’a ne dersiniz?

Son 10 yılın en gözde sektörü solar enerji oldukça hızlı bir ilerleme kaydetti. Özellikle Enerji Bakanlığı’nın konu üzerindeki hassasiyeti ve yatırımcılara verdiği cazip teşvikler,...

KPMG: “YEKA ihalelerinde depolama şartı getirilebilir”

KPMG Türkiye Enerji Sektör Lideri Ümit Bilirgen, “Enerji depolama alanında Türkiye’nin dünyadaki hızlı değişimin gerisinde kalmaması için YEKA gibi büyük ihalelerde enerji depolama yatırım şartı getirilebilir” dedi.

“Türkiye’nin güneşini pazarlamaya çalışıyoruz”

GÜNDER Genel Sekreteri Faruk Telemcioğlu, yabancı sermayenin güneş enerjisine yatırım yapması için çaba gösterdiklerini belirterek, “Türkiye’nin güneşini pazarlamaya çalışıyoruz” dedi.
× WhatsApp Hattı