Ana Sayfa Etiketler Türkiye

Etiket: Türkiye

Türkiye’ye Paris Anlaşması için çağrı yapıldı

37 sivil toplum kuruluşu Türkiye’nin Paris Anlaşması’nı onaylaması için kampanya başlattı. Anlaşmaya imza atan 197 ülkeden 191’i süreci tamamlarken, Türkiye henüz taraf olmadı.

Her alanda ‘yeşillenme’ sürecine girdik!

İklim değişikliği dayatması, ekolojik faktörler ve yaşam bizleri her alanda “yeşillenme” sürecine soktu. Bu süreç bundan sonra da artarak devam edecek. Yeşil tarım, yeşil enerji, yeşil çevre, yeşil teknoloji, yeşil kentler,...

WWF: “Türkiye su fakiri olma yolunda ilerliyor”

WWF-Türkiye artan nüfusu ve büyüyen kentleri nedeniyle su sıkıntısıyla karşı karşıya olan ülkemizin, iklim değişikliğinin de etkisi ile su fakiri olma yolunda ilerlediğine dikkat çekti.

YENADER: “Türkiye’nin yenilenebililir kapasitesi 2021’de 50 GW’ye çıkacak”

Yenilenebilir enerji alanındaki teşvikler salgına karşın yatırımların önünü kesmiyor. Ülkemizdeki toplam yenilenebilir enerji kurulu gücünün 48.500 MW’dan 2021 yılının ilk yarısında 50 GW’yi geçmesi bekleniyor.

Sivil toplumdan Paris Anlaşması için Türkiye’ye çağrı

Paris iklim Anlaşması’nın 5’inci yıldönümünde sivil toplum örgütleri Türkiye'nin Paris Anlaşması'nı onaylamasını ve ulusal katkı hedeflerini iyileştirmesini talep ediyor.

“Türkiye’nin hiçbir iklim politikası yok”

İklim Değişikliği Performans Endeksi 2021’e göre, Türkiye hiçbir iklim politikası veya hedefi olmamasına rağmen yenilenebilir enerji potansiyeli sayesinde geçen yıla göre altı sıra yükseldi.

İlk 10 ayda 314 adet elektrik araç satıldı

Türkiye’de yılın 10 ayında 314 adet elektrikli ve 15 bin 151 adet hibrit otomobil satışı gerçekleşirken, elektrikli otomobil satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 105,2, hibrit otomobil satışları da yüzde 73,9 yükseldi.

Türkiye’nin rüzgar enerjisi kurulu gücü 8.056 MW’ye çıktı

TÜREB tarafından yayınlanan Türkiye Rüzgar Enerjisi İstatistik Raporu’na göre, 31 Aralık 2019 itibariyle işletmede olan 198 rüzgar santralinin kurulu gücü 8.056 MW’ye çıktı. İnşa halindeki 25 santralin ise 1.309 MW kapasitesi bulunuyor.

Korona tedbirleri hava kirliliğini azalttı

Koronavirüs salgını nedeniyle insanların büyük bir çoğunluğunun eve kapanması sonucunda hava kalitesinin Türkiye genelinde gözle görülür bir iyileşme sürecine girdiği görüldü.

Yenilenebilir enerjinin payı yüzde 14.39 oldu

Türkiye Elektrik İletim A.Ş’nin verilerine göre, 2019 yılsonu itibariyle Türkiye’nin elektrik enerjisi kurulu gücü 91. 341 MW olurken, yenilenebilir enerji kaynaklarının payı yüzde 14.39 oldu.
× WhatsApp Hattı