Ana Sayfa Etiketler Türkiye

Etiket: Türkiye

Aydem Yenilenebilir Enerji LACP 2022’de 12 Ödül kazandı

Türkiye'nin önde gelen yenilenebilir enerji üreticisi Aydem Yenilenebilir Enerji (AYDEM), LACP 2022 Vision Awards'ta 12 ödül kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Bu ödüller, şirketin...

Yenilenebilir enerji yatırımları, lojistik operasyonları tetikliyor

Türkiye'de her geçen gün artan yenilenebilir enerji yatırımları, büyük ölçekli proje taşımacılığına olan talebi artırıyor. Bu yatırımlar, rüzgar türbinleri, makineler, santral üniteleri gibi ağır...

Türkiye’nin sürdürülebilir gelecek vizyonu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Daily Express için kaleme aldığı "Türkiye'nin Sürdürülebilir Gelecek Vizyonu" başlıklı makalede, Türkiye'nin çevre koruma, enerji verimliliği, su yönetimi, geri dönüşüm, ve sürdürülebilir ekonomi alanlarındaki çabalarını vurguluyor.

Yeni elektrikli Ford Explorer ile dünya turu

Genç gezgin Lexie Alford, tamamen elektrikli Ford Explorer ile dünya turuna çıkıyor. Sürdürülebilir seyahatin öncüsü olacak! Rotada Türkiye de var.

Türkiye, şarj istasyonlarıyla Avrupa’da parlıyor

Türkiye'de elektrikli araçlar hızla yaygınlaşıyor. Çevre dostu şarj istasyonları ile sürdürülebilir bir gelecek inşa ediyoruz.

Temiz enerji için Yuvam Dünya Derneği ve Galata Wind iş birliği

Yuvam Dünya Derneği ve Galata Wind iş birliği ile Türkiye'de temiz enerji ve çevre bilinci destekleniyor. İklim krizi ve enerji dönüşümüne katkı sağlıyorlar.

Türkiye’de yeşil konut projesi’ne 100 Milyon Euro’luk yatırım

Türkiye'de yeşil konut projelerine 100 milyon euro'luk destek! VakıfBank ve AFD işbirliği ile sürdürülebilir konutlar yükseliyor.

TEMSA, Fuso Canter’ın elektrikli modelini Türkiye’de satışa sunacak

TEMSA, hafif kamyon segmentinin simge modellerinden Fuso Canter'in elektrikli versiyonunu Türkiye'de satışa sunacak.

Körfez akıntısının kırılgan kaderi Türkiye iklimini de tehdit ediyor

Körfez Akıntısı'nın (Gulf Stream) geleceğiyle ilgili yapılan bu endişe verici araştırma, küresel çapta felaketlere yol açabilecek bir kritik noktayı gözler önüne seriyor.

Türkiye hidroelektrikte dünyada 9’uncu sırada

Hidroelektrik enerjisi kurulu gücünde Çin 415 bin MW ile birinci, Brezilya 110 bin MW ile ikinci ve ABD 102 bin MW ile üçüncü olurken, Türkiye 32 bin MW ile dünyada 9'uncu sırada yer alıyor.