Ana Sayfa Etiketler Sıfır emisyon

Etiket: sıfır emisyon

Sıfır emisyon planları acilen devreye alınmalı

İklim Değişikliği 2021: Fiziksel Bilim Temeli çalışmasına göre, küresel sıcaklık artışının 1,5 dereceyle sınırlandırılabilmesi için ülkelerin emisyonlarını 2030’a kadar yarıya indirmeleri ve sıfır emisyon yol haritalarını planlarının merkezine koymalarına ihtiyaç duyuluyor.

Borusan EnBW, Kıyıköy RES’i 100 MW’ye çıkardı

Borusan EnBW Enerji, Kıyıköy RES’in kurulu gücünü 100 MW’ye çıkardı. Türbin sayısı 34’e çıkan Kıyıköy RES şirketin en büyük kurulu güce sahip tesisi oldu.

“Salgınla mücadele iklim değişikliği kriterlerini gözetecek”

IRENA tarafından yayınlanan “Küresel Yenilenebilir Enerji Görünümü: Enerji Dönüşümü 2050” raporuna göre, koronavirüs salgınıyla mücadele için açıklanan ekonomik destek paketlerinin Paris Anlaşması kriterlerine uygun olması bekleniyor.

“Yenilenebilir enerji, ekonomik iyileşmeyi sağlayabilir”

IRENA’nın Küresel Yenilenebilir Enerjinin Görünümü Raporu, enerji sisteminin karbondan arındırılmasının, dayanıklı ve kapsayıcı ekonomiler ve toplumlar yaratırken, kısa vadeli ekonomik iyileşmeyi desteklediğini gösteriyor.

Zorlu Enerji’nin jeotermalde hedefi sıfır emisyon

Zorlu Enerji, Avrupa Birliği tarafından Horizon 2020 Programı kapsamında yürütülen Jeotermal Gaz Emisyonlarının Kontrolü Projesi’nin ortakları arasında yer aldı.
× WhatsApp Hattı