Ana Sayfa Etiketler Iklim krizi

Etiket: iklim krizi

Sıfır emisyon küresel ekonomiye 10,3 trilyon dolar kazandırabilir

Arup ve Oxford Economics'in raporuna göre, dünyada 2050 yılına kadar net sıfır emisyona geçişin 10,3 trilyon dolar değerinde yeni endüstriler yaratacağı hesaplanıyor.

Küresel ısınma kitlesel ölümlere yol açıyor

WWF ve Londra Zooloji Derneği’nin hazırladığı Yaşayan Gezegen Raporu 2022'ye göre, insan kaynaklı küresel ısınma, dünyanın doğal yapısını değiştirirken kitlesel ölümlere ve bazı türlerin tümüyle yok oluşuna neden oluyor.

Türkiye için “net sıfır” olmanın maliyeti yılda 10 milyar dolar

İstanbul Politikalar Merkezi'ne göre, Türkiye’nin 2050 yılında net sıfır olabilmek için enerji, ulaşım, binalar, sanayi ve diğer üretici sektörlerde 101 milyar dolar toplam yatırım yapması gerekiyor. Bu da yılda 10 milyar dolarlık bir maliyet anlamına geliyor.

Yuvam Dünya ve Galata Wind’den COP27’de ortak program

Yuvam Dünya Derneği ile rüzgâr ve güneşten yüzde 100 yenilenebilir elektrik enerjisi üreten Galata Wind bu yıl COP27’ye beraber katılıyor.

Borusan’dan Sürdürülebilir Fayda Programı

Borusan Sürdürülebilir Fayda Programı’nın iklim krizi ve eşitsizlikler olmak üzere iki odak alanı bulunuyor. Başvurular 29 Ekim itibariyla www.surdurulebilirfayda.com web sitesi üzerinden yapılacak.

Arçelik CEO’su Bulgurlu teknoloji devlerine sürdürülebilirliği anlatacak  

Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı olan İFA’nın Eylül ayı başında gerçekleşecek etkinliğinin ana konuşmacılarından biri olacak.

Garanti BBVA orman yangınlarıyla ilgili projelere destek verecek

Garanti BBVA, WWF-Türkiye ile iş birliği yaparak Türkiye’nin Canı Yanmasın Programı’nın destekçisi oldu. Program kapsamında orman yangınları ile ilgili sivil toplum tarafından geliştirilecek projelere finansal ve teknik destek sağlanacak.

17. Küresel Isınma Kurultayı İZFAŞ’ta yapılıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen Küresel Isınma Kurultayı'nın 17'incisi Çevre ve Geri Dönüşüm Teknolojileri Fuarı kapsamında İZFAŞ’ta düzenleniyor.

ÇEVKO söyleşilerinde iklim krizi ve döngüsel ekonomi tartışıldı

2022 yılı ÇEVKO Vakfı Söyleşileri’nin ilki, “Türkiye’de Öncü Sanayi Kuruluşlarının İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Çalışmaları” başlığıyla gerçekleştirildi. Söyleşide, Akçansa ve GCA’nın uygulamaları aktarıldı.

1,5 derece ile 2 derece arasında bir dünya fark var

Küresel ısı artışı öylesine bir noktaya çıkabilir ki, diğer birleşen risklerle birlikte dünyada yaşam insanlık için dayanılmaz, tahammül edilemez hale gelebilir. 1.5 derecelik ısı artışı ile 2 veya 3 derecelik ısı arasında bir dünya fark olduğu unutulmasın.