Ana Sayfa Etiketler Iklim krizi

Etiket: iklim krizi

Necmi Çelik yazdı: “İklim krizi ve aşı karşıtlığı”

COVID-19 pandemisinin küresel ısınmanın tehlikeli sonuçlar ürettiği bir yüzyılda karşımıza çıktığı da açıktır. Küresel iklim değişikliğine karşı tüm ülkeler nezdinde güçlü bir mücadelenin önemi de burada öne çıkıyor.

Enerji dönüşümünü hızlandırmak için pandemi fırsat olabilirdi

Bu yıl 1-12 Kasım tarihleri arasında yapılacak 26. BM İklim Değişikliği Konferansı (COP26) öncesinde yayımlanan bir rapora göre, pandemide açıklanan ekonomik destek paketleri mevcut endüstrileri dönüştürmek yerine korumaya odaklandı.

Ömer Madra uyardı: “İnsan varlığını sürdüremeyecek”

Türkiye’nin önde gelen iklim düşünürlerinden Açık Radyo Genel Yayın Yönetmeni Ömer Madra iklim krizini değerlendirirken, “O  kadar az vaktimiz kaldı ki, yakında konuşamayacak ve hiçbir şey yapamayacak hale gelebiliriz” dedi. 

Ayıplı şirketlerin yeni taktiği ‘yeşil badana’ mı?

EGD tarafından düzenlenen ve Dr. Uygar Özesmi tarafından verilen “Sistemik Bakış: Orman Yangınları, İklim Krizi ve Yeşil Yıkama” seminerinde yeşil ekonomi konusunda atılan kimi adımların, sergilenen bazı faaliyetlerin sahte ve toplumu yanıltıcı olduğu vurgulandı.

Orman yangınları ısınmayı daha fazla artıracak

Bahçeşehir Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Doç. Dr. Öğr. Üyesi Canan Acar yanan ağaçlardan geride kalan bölgelerin daha fazla ısınacağı konusunda uyardı.

Zorlu Enerji Küresel Sürdürülebilirlik Liderleri arasında

Zorlu Enerji, Akıllı Hayat 2030 vizyonu ve sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında hazırlanan ‘Küresel Sürdürülebilirlik Liderleri’ araştırmasına Türkiye’den dahil edilen 12 şirketten biri oldu.

Türkiye’ye Paris Anlaşması için çağrı yapıldı

37 sivil toplum kuruluşu Türkiye’nin Paris Anlaşması’nı onaylaması için kampanya başlattı. Anlaşmaya imza atan 197 ülkeden 191’i süreci tamamlarken, Türkiye henüz taraf olmadı.

Zorlu Enerji sıfır karbon için 1.2 milyon fidan dikecek

Zorlu Enerji, iklim krizi ile mücadele ve sürdürülebilirlik kapsamında ‘Sıfır Karbon Ayak İzi Ormanları Projesi’ ile 2030 yılına kadar toplam 1.2 milyon fidan dikmeyi hedefliyor.

Salgının ve iklim krizinin çözümü yenilenebilir enerjidir!

Yenilenebilir enerjinin ortaya çıkışı dünyanın ilk oluşumuyla başlar. Dünya var olduğundan bu yana güneşin ısısı da vardı. Bu ısı her yere ulaşabiliyor ve ulaştığı...

İklim krizi Covid-19’dan daha büyük tehdit

“Türkiye’de İklim Değişikliği ve Çevre Sorunları Algısı 2020” araştırmasına göre, katılımcıların yüzde 51,5’i iklim krizini koronavirüs salgınından (Covid-19) daha büyük bir tehdit olarak görüyor.
× WhatsApp Hattı