Solar Power International

Global Enerji Derneği Amerika Ticaret Bakanlığı işbirliği ile yaptığı organizasyonla, yenilenebilir enerjinin her alanından 34 yerli firma ile Los Angeles’ta düzenlenen “Solar Power International (RE+) 2022”ye katıldı.

Firma yetkilileri dünyanın en önemli yenilenebilir enerji projelerine teknik ziyaretler gerçekleştirdi. Amerika Ticaret Heyeti ile birlikte ABD pazarının her alanda en önemli firma yetkilileri ile birebir görüşme imkanı buldular.

Global Enerji Derneği Başkanı Murat Dilek, “Global Enerji Derneği organizasyonu ile 19-22 Eylül tarihlerinde Kaliforniya Anaheim’da düzenlenen dünyanın enerjide en önemli buluşma noktalarından biri olan “Solar Power International (RE+) 2022”ye enerji devlerinden oluşan 34 Türk firmamız ile çıkarma yaptık.

“Türk sanayisinin gücü hayranlıkla karşılanıyor”

Enerjide Türk sanayisinin gücü Amerika’da hayranlıkla karşılanıyor. Amerika’nın Çin’e uygulamış olduğu anti-damping’den sonra Türk Enerji komponent üreticilerinin ABD’ye kaliteli ürünler satmaları için pazar imkanları daha da arttı.

Türk panel üreticileri, depolama çözümleri, inverter teknolojileri, kablo üreticileri gibi üreticilerinin kaliteli ürünleri ABD’de çok daha fazla tercih edilmeye başladı. ABD kurulacak enerji santrallerinde artık Türk Malı ürünler kullanılacak. Fuar ve teknik gezilerimiz 8 gün sürecek Türk enerji firmalarımızı Amerika Enerji Pazarına Türk firmalarını sokma için gayret gösteriyor olacağız” dedi.

Dünyanın gözü Türk enerji sanayisinde

Amerika’nın yüksek enerjisini 12-14 Ekim tarihleri arasında “İstanbul Fuar Merkezi”nde gerçekleştirecekleri “15. EIF Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı”na taşıyacaklarını belirten Murat Dilek, “Fotovoltaik panel üretiicleri,enerji depolama, güneş ve rüzgar enerjisinin tüm komponentleri ve yenilenebilir enerji teknolojileri alanında geliştirdiğimiz pil teknolojilerinda AR-GE ve yatırımlarıyla  Türkiye artık enerjide her alanda adını duyuruyor. Dünyanın gözü Türkiye’de ve Dünyanın en büyük 5 enerji fuarı arasında gösterilen “15. EIF Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı”mız  “Geleceğin Enerjisi”nin buluşma zirvesi olacak.

100’ün üzerinde ülkeden yatırımcılar ile fuar katılımcıları birebir görüşme imkanı bulacaklar. Üretici ya da tüketici ayrımı artık yok, herkes elektrik üreticisi olmalı. EIF olarak  “Değişimin Bir Parçası Olun”diyoruz ve 12-14 Ekim tarihleri arasında “İstanbul Fuar Merkezi”nde gerçekleştireceğimiz fuar ve kongremize herkesi davet ediyoruz. Dünya’da ve Türkiye’de enerji üretimine ilişkin çok çeşitli sektör, akademisyen, yatırımcı ve sivil toplum örgütlerinin katılacağı fuarımıza bu yıl da ilgi çok yoğun. Enerjide üretici ve yatırımcı yine EIF’te en verimli şekilde buluşacak” dedi.

“52 ülkeden yüzlerce yatırımcı katılacak”

“EIF 2022” bu yıl da 300’ü aşkın stant ile enerjinin tüm paydaşlarını oluşturan firma, kurum ve kuruluşların katılımlarıyla sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirecek. 52 ülkeden yüzlerce yatırımcı fuar ve kongreye katılım gösterecek. Bu ülkeler Türk şirketlerinin kendi ülkelerine enerji santrali kurmaları için anlaşma yapmak üzere fuara geliyorlar.

Start-up’lar’ın sektörle görüşme ve bir araya gelme olanağı, temiz enerjide üretici ve yatırımcının buluşması ve inovatif ürün ve çözümlerin tanıtımı fuarın bu yıl da en önemli gündem maddeleri arasında.

EIF Enerji Kongresi bu yıl da ilgiyle bekleniyor

EIF Uluslararası Enerji Kongreleri uzun yıllardır düzenlenmekte ve sektöre yön vermekte olduğunu belirten EIF Yürütme Kurulu Başkanı Çiğdem Dilek, “15. yılında EIF,  12-14 Ekim 2022 tarihlerinde yine İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenleyeceğiz.  EIF Uluslararası Enerji Kongreleri uzun yıllardır düzenlenmekte ve sektöre yön vermekte. Her yıl düzenlenen kongremize bugüne kadar pek çok Bakan, üst düzey bürokrat, özel sektör temsilcileri, STK temsilcileri ve akademisyenler konuşmacı olarak katıldı.

Enerjinin tüm dallarının ele alındığı kongrede bu yıl; dijitalleşme, endüstri 4.0, elektrikli araçlar, enerji depolama gibi son yılların güncel ve yeni konuları üzerinde de durulacak. Üç gün sürecek kapsamlı bir kongre olan EIF 2022’ye tüm sektörü davet etmekten mutluluk duyarım. Kongre’de katılımcılarımız enerji konusunda tüm dünyanın takip ettiği derecede önemli veriler ve bilgileri paylaşan, vizyonuyla enerji konusunda yeni ufuklar açan yerli ve yabancı 50’yi aşkın konuşmacıyı izleme imkanı olacak” dedi.

15.’inci EIF Dünya Enerji Kongresi ve Fuarı ziyaretçilerini ağırlıklı olarak kamu kurumları ve bürokratlar, enerji üretim, dağıtım ve satış firmaları, yatırımcılar, Fabrika yönetimleri, otel yöneticileri, çimento fabrikaları yönetim kurulu üyeleri. Organize Sanayi Bölgeleri Yönetimleri, akademisyenler, tedarikçiler ve tüketiciler, çevre kuruluşları temsilcileri, Ticari ataşelikler ve elçilikler, ticaret ve sanayi odaları, Ar-Ge ve eğitim kurumları, Belediyeler, bilişim ve yazılım firmaları, ulusal ve uluslararası kuruluşlar, enerji sektörüne hizmet veren firmalar, enerji kooperatifleri, enerji verimliliği danışman firmaları, enerji danışmanlık firmaları, finans ve sigorta firmaları, hukuk firmaları, sistem mimarları, akıllı şehir ve bina Mühendisleri, yenilenebilir enerji firmaları, doğalgaz dağıtım firmaları, telekomünikasyon firmaları, yerli ve yabancı basın mensupları, lojistik firmaları ve enerji depolama firmaları oluşturuyor.

Content Protection by DMCA.com
Önceki İçerikTürkiye’de ilk 8 ayda elektrikli otomobil satışı 3 kat arttı
Sonraki İçerikLisanssız GES Ulusal Çalıştayı düzenlendi

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz