Eski adı “United Photovoltaics” olan, “Panda Green Energy” şirketi, 50 megawatt güneş enerjisi santralinin kurulumu, Çin’in kuzey batısında gerçekleştirildi.

Yukarıdan bakıldığında, bir panda gibi şekillendirilmiş olan proje, şirketin Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ile yaptığı işbirliği anlaşması çerçevesinde gerçekleştirdiği ilk kurulum. Panda Green Energy’nin en büyük hissedarı China Merchants New Energy Group, Çin’de gençler arasında sürdürülebilir kalkınma konusundaki bilinçlendirmeye yönelik çabaların bir parçası olarak, geçen Eylül ayında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ile panda biçimli fotovoltaik projeleri yapmak üzere bir anlaşma imzaladı.

Geçen şubat ayında, Panda Green Energy’nin sahip olduğu Datong Panda Fotovoltaik- Sichuan Zhonghaichuanglian Elektrik Mühendisliği ve Shanxi Silu Elektrik Mühendisliği’ni Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın birleşmesi kapsamındaki ilk proje için Elektronik Güç Kontrolü hizmetlerini sunmak üzere işe aldığını açıkladı. Hong Kong borsasına yapılan açıklamaya göre, Shanxi eyaleti, Datong ilindeki kurulum için yapılan Elektronik Güç Kontrolü anlaşması, yaklaşık 369 milyon yuan yani 54.4 milyon dolar olarak değerlendirildi.

82.4 MW GÜNEŞ KAPASTESİ SATIN ALDI

Proje kapsamına, okul çocuklarına güneş enerjisinin faydalarını öğretmek için kurulacak bir gençlik etkinlik merkezi de dahil edildi. Dizinin oluşturduğu elektriğin yılda yaklaşık 60.000 ton karbondioksit emisyonunun azaltılmasına katkıda bulunması bekleniyor.

Gelecekte Panda Green Energy, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ile imzalanan anlaşma uyarınca panda biçimli başka fotovoltaik santraller kurmayı planlıyor. Bu projelerden bazıları, Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in “Bir Kuşak Bir Yol” ekonomik kalkınma stratejisi kapsamında Çin’in dışında da inşa edilebilir.

Panda Green Energy, geçtiğimiz ocak ayında, İngiltere’de 6 açıklanmayan bölgede, 82.4 Megawatt işletimli güneş kapasitesi satın alarak, denizaşırı proje yatırımlarında ilk adımını attı.

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.