Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç başkanlığında kurulan Jeotermal Enerji Araştırma Komisyonu, 19 Ocak Salı günü çalışmalarına başlıyor. Dört gün sürecek komisyon çalışmasında Aydın, Manisa, Denizli, Muğla ve İzmir’de konuyla ilgili kurum ve STK’lar, yerel yönetimler ve yurttaşlarla görüşülerek saha incelemeleri yapılacak.

Jeotermal enerji ile ilgili konularda bilgi toplanacak, araştırma yapılacak, tedbirler geliştirilecek ve önerilerde bulunulacak.

Komisyonda PM üyesi Gizem Özcan, Aydın Milletvekilleri Süleyman Bülbül ve Hüseyin Yıldız, Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Denizli Milletvekili Haşim Teoman Sancar, Muğla Milletvekili Mürsel Alban ve İzmir Milletvekili Mahir Polat bulunuyor.

“SORUN YERİNDE ÇÖZÜLÜR”

Jeotermal Enerji Araştırma Komisyonu’na başkanlık eden Ali Öztunç, “CHP olarak sahadaki çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Komisyonumuz ile sorunu yerinde inceleme anlayışıyla 4 günlük saha incelemeleri ve arama toplantıları planladık. CHP olarak, strateji ve politikalarımızı bu anlayışla inşa ediyoruz” dedi.

Jeotermal Enerji Araştırma Komisyonu’nun 4 günlük programı şöyle:

19 Ocak Salı- Aydın
20 Ocak Çarşamba- Manisa
21 Ocak Perşembe- Denizli ve Muğla
22 Ocak Cuma- İzmir

Önceki İçerikİklim hedefleri için yenilenebilir enerji yatırımları üç kat artmalı
Sonraki İçerikYaprak Dede: Ali Nihat Gökyiğit

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz