Çamlıca 1 HES

Kayseri’de Zamantı Irmağı üzerinde yer alan Çamlıca 1 Hidroelektrik Santrali (HES) ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazlar işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirilecek.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın konuya ilişkin ihale ilanı Resmi Gazete‘de yayımlandı.

Son teklif verme tarihi 9 Haziran 2021 olan ihale, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek. İhale, pazarlık görüşmelerine devam edilen teklif sahiplerinin katılımı ile yapılacak açık artırmayla sonuçlandırılacak.

İHALE İÇİN TEMİNAT TUTARI 10 MİLYON LİRA

İhale için geçici teminat tutarı 10 milyon lira, ihale şartnamesi ve tanıtım dokümanı bedeli 15 bin lira olacak.

İhaleye yalnızca tüzel kişiler ile ortak girişim grupları katılabilecek. Gerçek kişiler ve özel yatırım fonları, en az bir tüzel kişinin bulunduğu ortak girişim grubunda üye olarak yer alabilecek.

ÇAMLICA HİDROELEKTRİK SANTRALİ 1999’da ÜRETİME BAŞLADI

Çamlıca Hidroelektrik Santrali

Kamuya ait olan Elektrik Üretim A.Ş. (EÜAŞ) tarafından işletilen santral, 84 MWe kurulu gücü ile Türkiye’nin 168. Kayseri’nin ise 2. büyük enerji santrali konumunda.

Ayen Enerji şirketi tarafından, 1995 yılında  yap işlet devret modeli ile inşaatına başlanan santral, Aralık 1998’de elektrik üretimine başlamıştı. Aralık 2013’te EÜAŞ’a santral devredilmişti.

Önceki İçerikSanko Enerji Genel Müdür Yardımcılığı’na Sedef Karagöz atandı
Sonraki İçerikApple 4.7 milyar dolarlık yeşil tahvil ihraç etti

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz