Türkiye’nin birçok ilinden 140 aile şirketi üyesi ve 252’si gelecek nesil olmak üzere 425 üyeye ulaşan TAİDER’in Bursa Temsilciğini Ünver Group 3. Nesil aile üyesi olan ve aynı zamanda şirketlerinde Sürekli İyileştirme Müdürlüğü görevini üstlenen Dilara Korgavuş yapıyor.
TAİDER’in ana amacının aile işletmelerini kalıcı ve dayanıklı kılmak olduğunu belirten TAİDER Bursa Temsilcisi ve Ünver Group 3. Nesil üyesi Dilara Korgavuş “TAİDER’e ulaşan son istatistiksel verilere bakıldığında, aile şirketlerinin ülkemizde GSMH’nin en az yüzde 75’ini ve istihdamının yüzde 85’ini sağladığı görülüyor. Ülkemiz ekonomisinde bu kadar önemli yer tutan aile şirketlerinin sürdürülebilir olmalarını sağlamakta somut bir girişimde bulunarak, şirketlere yol gösterici olacak araçları barındıran ve iyi uygulamalar sunarak kalıcılıklarını sağlamayı hedefleyen ‘Kuzey Yıldızı’ isimli bir proje geliştirdik” dedi.

KUZEY YILDIZI PROJESİ
TAİDER Aile İşletmeleri Derneği tarafından başlatılan Kuzey Yıldızı Aile Şirketlerinde Sürdürülebilirlik Projesi, aile şirketlerinde sürdürülebilirlik bilincinin gelişmesini ve kurumsal sürdürülebilirlik yaklaşımını benimseyerek bu alanda çalışmalar yapan işletmelerin teşvik edilmesini amaçlıyor. Projenin ana bileşenlerinden olan “Kuzey Yıldızı Sürdürülebilirlik Ödülü”ne ise TAİDER’e üyelik şartı aranmaksızın, “aile şirketi” tanımlamasına uyan, çalışan sayısı 250’nin altında olan KOBİ’ler ve 250’den yüksek olan büyük işletmeler başvurabiliyor. Ödül başvuruları 27 Mart 2017 tarihine kadar yapılabilecek ve sonuçlar 03 Kasım 2017 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek olan TAİDER 5. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi’nde açıklanacak.

BURSA TEMSİLCİĞİ DAHA ETKİN BİR İLETİŞİM İÇİN AÇILDI
Kuruluşundan bu yana TAİDER’in çalışmalarını daha etkili hale getirebilmek ve üyelerle daha yakın ilişkiler sürdürebilmek amacıyla İzmir’in yanı sıra Ankara, İstanbul ve Bursa’da da temsilcilikler açıldığını belirten Korgavuş “Bursa’nın köklü aile şirketlerinden biri olarak TAİDER’in çalışmalarını kurulduğu ilk günden bu yana takip ediyor ve destekliyoruz. Bursa temsilciliği olarak 24 Şubat’ta Bursa Sheraton Otel’de Arzum Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kolbaşı ve kültürlerarası iletişim uzmanı danışman Ferhan Alesi ile birlikte “İlişki Kurma Kültürümüz ve Aile Şirketlerinde Etkisi” konulu toplantımızı gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde derneğimize üye olan ailelerimizden gelecek nesillere devir sürecini ve bu süreçte neler yaşadıklarını dinleyeceğimiz, üyelerimizin aileleri ile birlikte davetli olduğu paylaşım odaklı bir kahvaltı organizasyonumuz olacak. Hedefimiz kısa bir süre içinde daha çok Bursalı aileyi derneğimizde görebilmek. Herkesi etkinliklerimize bekliyoruz” dedi.

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.