Karaman merkezli tarım ve hayvancılık işletmesi Duru Çiftliği, Türkiye’nin ilk milli damızlık dana cinsini yetiştirdi. Duru Bulgur Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Duru, Duru Bulgur’un bulgur üretimindeki doğallık, kalite ve hijyen hassasiyetlerini tüm iş kollarına yansıttıklarını söyledi.İhsan Duru şunları söyledi: “İlk başta hobi olarak başladığımız hayvan yetiştiriciliğinde bugün 1000 büyük baş hayvan ile Türkiye’de önemli bir konuma geldik. Kendi tarlalarımızda yetiştirdiğimiz organik yemlerle beslediğimiz hayvanlarımız, Türkiye’de organik hayvancılık için örnek olacak niteliktedir. Bu yıl Duru Çiftliği’nden çıkan milli damızlık danamız ile gurur duyduk.”

HASTALIKTAN ARİ SERTİFİKASI ALDI
İhsan Duru ayrıca Karaman’da Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası’nı alan ilk işletme olduklarını belirterek, “Çok az işletmenin alabildiği sertifika için tüm koşulları gerçekleştirdik. Halkımızın sağlığı bizim için her zaman öncelikli. Üstümüze düşen her sorumluluğu yerine getiriyoruz” dedi.
Türkiye genelinde çok az çiftliğin sahip olduğu sertifika, sığır tüberkülozu, sığır, koyun, keçi brusellozu ile etkin mücadele eden, sürdürülebilir hayvancılığı sağlayan ve hayvanlardan insanlara bulaşabilen bu hastalıklardan halk sağlığını koruyan işletmelere veriliyor. Hayvancılık Sektörü için büyük önem taşıyan Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası, söz konusu işletme ya da çiftlikte bu tür hastalıklara karşı tüm kontroller ve önlemlerin alındığını, tüm resmi denetlemelerden başarıyla geçildiğini gösteriyor.

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.