İstanbul Tuzla’daki fabrikasında yıllık 800 MW güneş paneli ve 400 MW güneş hücresi üreten HT Solar Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Ahmet Beler, yatırımcıların artan talebini karşılamak amacıyla yakın dönemde güneş panellerinin gücünü 410 Watt’a çıkarmaya odaklandıklarını söyledi. Beler büyük hücreli güneş paneli üretimi çalışmalarına ağırlık vererek amortisman sürelerini kısaltmayı planladıklarını belirtti.

Çatı uygulamalarıyla işletmelerin enerji maliyetlerinde önemli oranda tasarruf elde edeceğini belirten Özkök, “İşletmeler çatılarına güneş enerjisi santrali kurarak hem kendi elektriklerini üretecek hem de fazla üretileni satıp işletmelerine çift taraflı fayda sağlayacak. Bu regülasyonla birlikte biz de ürünlerimizi güncellemek hem de büyük hücreli güneş paneli üretmek için Ar-Ge çalışmalarımıza ağırlık verdik.

“YATIRIMIN GERİ DÖNÜŞ SÜRESİ KISALACAK”

Güncellenen güneş panellerimiz sayesinde şirketlerin enerji maliyetlerini azaltarak, yaptıkları yatırımın geri dönüş süresini düşürmeyi hedefliyoruz. Enerjide dışa bağımlılık, ülke ekonomisi ve işletmelere çok büyük bir yük. Bugün sanayinin hammaddeden sonraki en büyük yükü enerji maliyeti. İşletmeler güneş enerjisine yatırım yaparak enerji maliyetlerini düşürerek daha fazla karlılık elde edecek ve temiz enerji sayesinde sürdürülebilir bir çevreye katkı sağlayacak.’’dedi.

2018 yılında ISO 500 listesine giren HT Solar, ayrıca 2015 yılından beri sektörün en prestijli listesi olan ve Bloomberg tarafından yayınlanan Tier 1 listesinde, ana iştiraki  HT-SAAE olarak yer alıyor.

Önceki İçerikYenilenebilir enerji sektörü “mücbir sebep” ilanı bekliyor
Sonraki İçerik“Türkiye’nin çatılarında 4.500 MW güneş potansiyeli var”

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz