Ana Sayfa Etiketler Yönetmelik

Etiket: yönetmelik

Lisanssız elektrik üretiminde büyük riskler

Bilindiği gibi 9 Mayıs 20021 tarihinde “Elektrik Piyasasında Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” yayınlandı. Bu yönetmelik ile hayatımıza 5.1.h Maddesi girdi. Burada...

GENSED: Lisanssız elektrik yönetmeliği sektörü hareketlendirecek

GENSED Genel Sekreteri Hakan Erkan Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği'nde yapılan değişikliğin lisanssız güneşe enerjisi yatırımlarını ciddi anlamda hareketlendireceğini söyledi.

Elektrik depolama tesislerinin önü açılıyor

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, elektrik depolama tesislerinin şebekeye entegre edilmesi ve piyasa kuralları çerçevesinde faaliyet göstermesinin önünü açan yönetmeliğin onaylandığını söyledi.

10 bin liralık çatı tipi güneş sistemiyle 30 yıl bedava elektrik

Lisanssız elektrik üretim üst sınırının 5 MW’ye çıkarılması çatı tipi güneş enerjisine ilgiyi artırırken, bugünkü piyasa şartlarına göre hanelerde ortalama 10 bin lira maliyetle kurulacak sistemlerle 30 yıl boyunca bedava elektrik kullanmak mümkün.

Çatınıza güneş sistemi kurma rehberi

EPDK’nın mahsuplaşma yönetmeliği sonrasında ihtiyaç fazlası elektriği satmanın önü açıldı. Çatı tipi güneş sistemi kurmak isteyen tüketiciler için izlenecek yolu ve piyasadaki EPC firmalarını bu haberde bulabilirsiniz. 
× WhatsApp Hattı