Ana Sayfa Etiketler Yeşil enerji

Etiket: yeşil enerji

Yeşil Anlaşma’ya uyumda Türkiye’yi bekleyen büyük maliyet

Ege İhracatçı Birlikleri Başkanı Jak Eskinazi, Avrupa Yeşil Anlaşması’na uyumda geç kalınması durumunda sınırda karbon mekanizması nedeniyle Türkiye’nin yıllık 1,8 milyar euro maliyetle karşılaşabileceğini söyledi.

SOCAR Türkiye’nin yönetim binaları yeşil enerjiye geçiyor

SOCAR Türkiye, karbon ayak izini azaltma hedefiyle, içinde Vadistanbul’daki Genel Merkezi’nin de bulunduğu iştiraklerine ait yönetim binalarında ve bazı tesislerinde yeşil enerji kullanacak.

Duru Bulgur enerjisinin yüzde 30’unu güneşten üretecek

Duru Bulgur, Karaman’daki üretim tesislerinin çatılarına 10 milyon liralık yatırımla kurduğu 8 bin panelle yıllık enerji ihtiyacının yüzde 30’unu karşılayacak.

Yenilenebilir enerjide yeni sayfa açılıyor

Covid-19 pandemisi tüm dünyada birçok alanda yıkıcı etkiler yaparken, sürdürülebilirlik ve yenilebilir enerji açısından yepyeni bir dönemin de kapısını açıyor.

Yeşil Haber’in En’leri belli oldu!

Türkiye’nin Yenilenebilir Enerji Platformu Yeşil Haber’de 2020 yılının “en” leri belli oldu. Geçtiğimiz yılın en çok okunan yazısı “Bir evin tüm elektriği için 5 kWh güneş sistemi yeterli” başlıklı haber oldu.

“Güneşe yatırım yapan iki kere iyilik yapıyor”

EGD’nin Solar İstanbul Fuarı’nda düzenlediği “Enerjini Güneşten Al” başlıklı panelde konuşan GENSED Başkanı Halil Demirdağ, “Güneşe yatırım çevreye iyilik, cari açığa iyilik. Yani iki kere iyilik yapmış oluyor” dedi.

KPMG: “Artan enerji tüketimini yenilenebilir karşılıyor”

KPMG Türkiye tarafından yayınlanan Enerji Sektörel Bakış 2018 raporuna göre, hızla artan enerji tüketimine yanıt olarak yenilenebilir enerji yükseliyor.

Yeşil enerji projeleri kurallara uygun olmalı

Enerji Türkiye’nin yumuşak karnıdır. Doğrudur, “Kalkınmayı nasıl gerçekleştireceksiniz enerji olmadan?”, “Rüzgar, güneş, nükleer türlü yan etkiler yaratıyor diye vaz mı geçelim?” Doğrudur, süratli kalkınma,...

“Türkiye’de güneşe ve rüzgara yatırım dalgası yaşanacak”

Uluslararası vergi, denetim ve danışmanlık şirketi KPMG Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Küresel Enerji Enstitüsü Başkanı Michael Salcher, Türkiye'nin iç talebi karşılamak için doğalgaz...

Türkiye’nin ilk Ekolojik Atölye’si Gaziantep’de açıldı

İMAR ve Şehircilik Daire Başkanlığına bağlı Ekolojik Kent Tasarım Müdürlüğü çatısı altında faaliyetlerini yürüten Ekolojik Atölye binası faaliyetlerine başladı. Tadilatı yapılan binanın çevreye karşı...
× WhatsApp Hattı