Ana Sayfa Etiketler Eşarj

Etiket: Eşarj

Eşarj 200 bininci şarjını gerçekleştirdi

Türkiye’de 269 lokasyonda 258’i hızlı olmak üzere 496 şarj istasyonu ile faaliyet gösteren Enerjisa Enerji bünyesindeki elektrikli şarj istasyon ağı Eşarj, Şubat 2022 itibariyle 200 bininci şarj işlemini gerçekleştirdi.

Enerjisa Enerji, Eşarj’daki hisselerini yüzde 94’e yükseltti

Enerjisa Enerji, 2018 yılından beri çoğunluk hisselerine sahip olduğu elektrikli şarj istasyonu ağı Eşarj’daki hisselerini 42.4 milyon lira karşılığında yüzde 80’den yüzde 94’e yükseltti.  

Eşarj, Brisa’nın Otopratik mağazalarında hizmet verecek

Enerjisa Enerji’nin çoğunluk hissesine sahip olduğu Eşarj tarafından Brisa’nın hızlı bakım servis zinciri Otopratik mağazalarında yıl sonuna kadar 17 istasyonun devreye alınması hedefleniyor.  

Shell Recharge ve Eşarj işbirliğiyle 15 şarj istasyonu kurulacak

Shell Recharge ile Enerjisa bünyesindeki elektrikli araç şarj istasyonu Eşarj yeni bir iş birliğine imza attı. Bu kapsamda Shell Recharge markasıyla 4 istasyonda Eşarj altyapısı kullanılacak ve istasyon sayısı yıl sonuna kadar 15'e çıkarılacak.

Eşarj İsveç’de şarj istasyonu kuruyor

Enerjisa Enerji bünyesindeki Eşarj, Temsa’nın Adana tesislerinde üretilerek İsveç’e ihraç edilen 6 adet MD9 electricCITY elektrikli otobüsün şarj ihtiyacı için İsveç’de şarj istasyonu kuracak.

Adalar’a elektrikli şarj istasyonu kuruldu

Enerjisa Enerji bünyesindeki elektrikli şarj istasyonu ağı olan Eşarj, AYEDAŞ işbirliği ile Adalar’da ilk elektrikli araç şarj istasyonunu kurdu. 22kVA gücündeki tek çıkışlı Eşarj istasyonu, bölgede kullanımı yaygınlaşan elektrikli araçlara hizmet verecek.

Eşarj istasyonlarında yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanılıyor

Enerjisa bünyesindeki şarj istasyonu ağı olan Eşarj, Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası (IREC) aldı. Sertifika sayesinde 350’ye yakın Eşarj istasyonunda 1 Temmuz’dan itibaren yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanılıyor.

Enerjisa, elektrikli araç şarj istasyonu işine girdi

Enerjisa Enerji, sarj istasyonu ağı kurulumu alanında pazar lideri konumunda olan Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri A.Ş. hisselerinin büyük çoğunluğunu satın aldı.

Türkiye’nin ilk hızlı şarj istasyonu Aytemiz’de hizmete girdi

Aytemiz istasyonları, otomotiv endüstrisindeki elektrikli araçlar için, Türkiye’de ilk kez bir akaryakıt istasyonunda hızlı şarj üniteleri kurdu.