Ana Sayfa Etiketler Enerjisa Enerji

Etiket: Enerjisa Enerji

Enerjisa, Brisa’nın fabrika çatısına 4,2 MW güneş santrali kurdu

Enerjisa Enerji, Brisa Aksaray fabrikasının çatısına 4,2 MW kurulu gücünde 10 bin 400 adet güneş paneli kurdu. Bu sayede tesis elektrik ihtiyacının yaklaşık 5’te 1’ini güneş enerjisinden karşılayacak.

Türkiye’nin en değerli 21. markası Enerjisa Enerji

Elektrik dağıtım ve perakende satış sektöründe Türkiye'nin lider şirketi Enerjisa Enerji, her yıl güçlü markaların listelendiği dünyanın önde gelen bağımsız marka değerleme danışmanlık şirketi olan Brand Finance listesine geçtiğimiz seneye göre 9 sıra yükselerek Türkiye’nin en değerli 21. Markası oldu.

Sabancı Holding, Enerjisa’dan yeşil enerji temin edecek

Enerjisa Enerji ile Sabancı Holding, Sabancı Üniversitesi ve Teknosa arasında yeşil enerji kullanımı için anlaşma imzalandı. Anlaşmayla üç kurum için 2022 yılında öngörülen toplam 25.425 MWh enerji tedarik edilecek.

Enerjisa Enerji, Eşarj’daki hisselerini yüzde 94’e yükseltti

Enerjisa Enerji, 2018 yılından beri çoğunluk hisselerine sahip olduğu elektrikli şarj istasyonu ağı Eşarj’daki hisselerini 42.4 milyon lira karşılığında yüzde 80’den yüzde 94’e yükseltti.  

Enerjisa, EBRD’den 110 milyon dolar yeşil kredi sağladı

Enerjisa Enerji, elektrik şebeke ve teknoloji yatırımları ile operasyonlarında kullanmak üzere, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile 7 yıl vadeli 110 milyon dolarlık “kapsayıcı ve yeşil” odaklı kredi anlaşması imzaladı.

Eşarj İsveç’de şarj istasyonu kuruyor

Enerjisa Enerji bünyesindeki Eşarj, Temsa’nın Adana tesislerinde üretilerek İsveç’e ihraç edilen 6 adet MD9 electricCITY elektrikli otobüsün şarj ihtiyacı için İsveç’de şarj istasyonu kuracak.

Enerjisa güneş enerjisi kurulum hizmeti verecek

Enerjisa yeşil enerji kullanımı için sunduğu hizmetleri “İşimin Enerjisi” çatısı altında toplayarak performansa dayalı uzun vadeli satış modeliyle  güneş enerji santralleri (GES) kurulumu hizmeti de vereceğini duyurdu.  

Eşarj istasyonlarında yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanılıyor

Enerjisa bünyesindeki şarj istasyonu ağı olan Eşarj, Uluslararası Yeşil Enerji Sertifikası (IREC) aldı. Sertifika sayesinde 350’ye yakın Eşarj istasyonunda 1 Temmuz’dan itibaren yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanılıyor.

Enerjisa, elektrikli araç şarj istasyonu işine girdi

Enerjisa Enerji, sarj istasyonu ağı kurulumu alanında pazar lideri konumunda olan Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri A.Ş. hisselerinin büyük çoğunluğunu satın aldı.