Ana Sayfa Etiketler Enerji verimliliği

Etiket: enerji verimliliği

Shell net sıfır hedefi için enerji verimliliğini artırıyor

2050 yılına kadar net sıfır emisyona ulaşmayı hedefleyen Shell, operasyonlarını yürüttüğü tesislerinde, istasyonlarında, ofislerinde enerji verimliliği sağlayan uygulamaları hayat geçiriyor.

VERİMDER, Anadolu Buluşmaları’nda 13 ili ziyaret edecek

Dalmaçyalı sponsorluğunda gerçekleştirilecek Anadolu Buluşmaları'nın ikinci bölümünde Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği – VERİMDER, "Enerji Verimliliği ve Gelecek" teması ile 13 ili ziyaret edecek.

Apple 4.7 milyar dolarlık yeşil tahvil ihraç etti

Teknoloji devi Apple, bugüne kadar yaptığı 3 yeşil tahvil ihracından elde ettiği 4,7 milyar dolarlık yatırımı 1,2 GW’lık yenilenebilir enerji projesi için kullanacak.

IBM 2030 yılına kadar sera gazını sıfıra indirecek

IBM iklim kriziyle mücadele amacıyla 2030 yılına kadar sera gazı emisyonunda sıfıra ulaşacağını duyurdu. Firma bu hedef için enerji verimliliğine ve temiz enerji kullanımına öncelik verecek.

Enerjisa çocuklara enerji tasarrufunu mobil oyunla öğretiyor

Enerjisa Enerji, 10 yıl önce hayata geçirdiği, uluslararası ödüllü “Enerjimi Koruyorum” sosyal sorumluluk projesini geliştirerek sürdürüyor. Bugüne kadar 14 ilde, 580 okulda, 330 gönüllü...

Schneider Electric enerji verimlilik projelerine destek verecek

Schneider Electric  enerji verimliliği alanında yenilikçi ürün ve çözüm geliştiren, global pazarlara açılmayı hedefleyen Türk girişimcilere ve start-uplara destek verecek. 

Enerji verimliliğiyle 18 milyon hanenin elektriği karşılanabilir

SHURA Enerji Dönüşümü Merkezi, “Türkiye Elektrik Sistemi İçin En Ekonomik Katkı: Enerji Verimliliği ve Yeni İş Modelleri’ raporunu açıkladı. Rapora göre, 2030 yılında enerji verimliliğiyle 18 milyon hanenin elektrik tüketimine eşdeğer tasarruf sağlanabilir.

Henkel karbon ayak izini yüzde 65 azaltmayı planlıyor 

29. Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınlayan Henkel, enerji verimliliğini artırarak ve yenilenebilir enerji kullanarak karbon ayak izini 2025’e kadar yüzde 65 oranında azaltmayı planlıyor.

TurSEFF: “Enerji verimliliği yerli ve milli kaynaktır”

Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı'na (TurSEFF) göre, enerji verimliliği, Türkiye için "yerli ve milli enerji kaynağı" olarak kabul edilecek kadar stratejik bir öneme sahip ve gelecek dönemde bu alanda yatırımların artması kaçınılmaz görünüyor.

Enerji verimliliği projelerine faizsiz finansman talebi

Enerji Verimliliği Derneği Başkanı Murat Kalsın, uluslararası kuruluş ve fonların yanısıra Halkbank, Ziraat Bank veya Vakıfbank üzerinden sanayiciye uzun vadeli, 2-3 yıl geri ödemesiz, düşük faizli veya gerekirse faizsiz finansman sağlanmasını istedi.