HT Solar Yönetim Kurulu Başkanı Robin Xi ve DBE Energy Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taha Pınar

İstanbul Tuzla’daki fabrikasında yıllık 1200 MW güneş paneli üretim kapasitesine sahip olan HT Solar, sayıları her geçen gün artan güneş enerjisi projelerinin çözüm ortağı olmaya devam ediyor.

Şirket, anahtar teslimi güneş enerjisi sistemleri kuran ve proje geliştiren EPC firması DBE Energy ile yeni bir iş birliğine imza attı. 9 Kasım’da imzalanan anlaşma kapsamında; DBE Energy’nin 2022 yılına dönük 120 MWp’lık güneş paneli tedarikini HT Solar üstlenecek.

İş birliğinin hacmi 120 MW’ye ulaştı

HT Solar Yönetim Kurulu Başkanı Robin Xi ve DBE Energy Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taha Pınar tarafından 9 Kasım’da imzalanan anlaşma ile iki şirket arasındaki iş birliğinin hacmi 120 MW’ye ulaşmış oldu.

2016 yılından bu yana Türkiye’den dünyaya güneş paneli sevkiyatını 3 GW’a ulaştırarak hem Türkiye’de hem dünyada daha fazla projenin çözüm ortağı olmaya devam ettiklerini belirten HT Solar Satış ve Pazarlama Müdürü Emre Kulaç, “Güçlü finansal yapımız, kaliteli üretimimiz ve yüksek kapasitemizle giderek artan talebe uygun güneş panelleri üretmeyi sürdürüyoruz.

Sektörün öncü oyuncusu olarak yenilenebilir enerji pazarında faaliyet gösteren firmaların çözüm ortağı olmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz güçlü iş birliklerini artıracağız” diye konuştu.

Önceki İçerik11. Türkiye Enerji Zirvesi 21-23 Kasım’da Antalya’da yapılacak
Sonraki İçerikEnerjisa, Erciyes RES’te Nordex türbinleri kullanacak

Bir Cevap Bırakın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz