Ana Sayfa Etiketler TÜREB

Etiket: TÜREB

TÜREB’den Dünya Rüzgar Günü ve Haftası Etkinlikleri

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), Dünya Rüzgar Günü ve Rüzgar Haftası’nı üniversiteli öğrencilerin de yer aldığı zengin içerikli bir programla kutluyor.

YEKA RES-3 başvuruları 27 Nisan’da alınacak

Enerji İşleri Genel Müdür Yardımcısı Sebahattin Öz, "Yarışmalara devam ediyoruz ve güneş YEKA'da zeyilname yayınladık. Bu büyük ihtimalle YEKA RES- 3’e de yansıyacaktır, erteleme belli değil ama zeyilnameler gündeme gelebilir. Nisan 27 itibarıyla başvuruları almak için hazırlıklarımız devam ediyor" dedi.

Rüzgar enerjisi sektörü YEKDEM’de esneklik istedi

TÜREB tarafından düzenlenen “Rüzgar Enerjisi Üretiminde Yeni Teknolojiler” panelinde katılımcılar daha fazla öngörülebilirlik, yeni yarışma, YEKDEM ve benzer regülasyonların geliştirilme ve uygulanmasında esneklik istedi.

Yenilenebilir enerjide 5 yılda 35 GW artış sağlanabilir

Yenilenebilir enerji sektör temsilcileriyle biraraya gelen IEA Başkanı Fatih Birol, yenilenebilir enerji alanında Türkiye’ye dair tahminlerin teşvik edici olduğunu belirterek, “Böyle devam edilirse 5 yılda 35 GW’lık artış sağlanabilir” dedi.

TÜREB, Rüzgar Enerjisi Yatırımcı Rehberi yayınladı

TÜREB, rüzgar enerjisi alanında yatırım yapmak isteyen yatırımcılara tüm iş ve konu başlıklarını ele alan Rüzgar Yatırımcısı Rehberi’ni kendi web adresi üzerinden yayınladı.

TÜREB hibrit, sanayi ve offshore çalışma grupları oluşturacak

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) bünyesinde offshore, hibrit ve sanayi konularında hayata geçirilecek olan çalışma grupları TÜREB üyelerinden ve alanlarında uzman katılımcılardan oluşturulacak.

Rüzgar enerjisi sektöründe ilk kadın başkan

TÜREB’de başkanlık görevini sürdüren Güray Erol’un RES Anatolia’dan ayrılması dolayısıyla tüzel kişiliğinin değişmesi sonrası Ebru Arıcı, TÜREB’in ilk kadın Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Rüzgar enerjisinde 2 bin MW’lik mini YEKA planlanıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Tancan, Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) yarışmalarını, rüzgar enerjisinde de yapmayı düşündüklerini belirterek, “Bu alanda 2 bin MW’lik yarışma ilan etmeyi planlıyoruz” dedi.

TÜREB’de eski başkan Ataseven yeniden aday

TÜREB’in seçimli genel kurulu 17 Mart’ta gerçekleşecek. TÜREB’in 2009 ile 2019 arasında üç dönem başkanlığını yapan Mustafa Serdar Ataseven seçimlerde yeniden aday olacak.

“Türkiye rüzgar yatırımı için önemli bir pazar”

TÜREB tarafından dijital formatta düzenlenen TÜREK@home’un “Küresel Görünüm: Yenilikler ve Fırsatlar” adlı ikinci oturumu, dünyanın en büyük türbin üreticilerini Türk enerji sektörü ile buluşturdu.