Ana Sayfa Etiketler TÜREB

Etiket: TÜREB

TÜREB, Rüzgar Enerjisi Yatırımcı Rehberi yayınladı

TÜREB, rüzgar enerjisi alanında yatırım yapmak isteyen yatırımcılara tüm iş ve konu başlıklarını ele alan Rüzgar Yatırımcısı Rehberi’ni kendi web adresi üzerinden yayınladı.

TÜREB hibrit, sanayi ve offshore çalışma grupları oluşturacak

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) bünyesinde offshore, hibrit ve sanayi konularında hayata geçirilecek olan çalışma grupları TÜREB üyelerinden ve alanlarında uzman katılımcılardan oluşturulacak.

Rüzgar enerjisi sektöründe ilk kadın başkan

TÜREB’de başkanlık görevini sürdüren Güray Erol’un RES Anatolia’dan ayrılması dolayısıyla tüzel kişiliğinin değişmesi sonrası Ebru Arıcı, TÜREB’in ilk kadın Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

Rüzgar enerjisinde 2 bin MW’lik mini YEKA planlanıyor

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Tancan, Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) yarışmalarını, rüzgar enerjisinde de yapmayı düşündüklerini belirterek, “Bu alanda 2 bin MW’lik yarışma ilan etmeyi planlıyoruz” dedi.

TÜREB’de eski başkan Ataseven yeniden aday

TÜREB’in seçimli genel kurulu 17 Mart’ta gerçekleşecek. TÜREB’in 2009 ile 2019 arasında üç dönem başkanlığını yapan Mustafa Serdar Ataseven seçimlerde yeniden aday olacak.

“Türkiye rüzgar yatırımı için önemli bir pazar”

TÜREB tarafından dijital formatta düzenlenen TÜREK@home’un “Küresel Görünüm: Yenilikler ve Fırsatlar” adlı ikinci oturumu, dünyanın en büyük türbin üreticilerini Türk enerji sektörü ile buluşturdu.

Global CEO’lar 2. TÜREK@home’de bir araya geliyor

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) tarafından düzenlenen “TÜREK@home”un ikinci bölümü, zengin programı ile 27 Ocak Çarşamba günü yapılacak. TÜREK@home 2. Oturumu: “Küresel Görünüm: Yenilikler ve...

TÜREB: “Rüzgarda her yıl 1000 MW kurulum sağlamalıyız”

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), 2021 sonrasında sektörün büyümeye devamı etmesi için uzun vadeli proje stoku açıklanarak her yıl 1.000 MW kurulum ve 1.000 MW kapasite artışı sağlanması gerektiğini açıkladı.

Türkiye’nin rüzgar enerjisi verileri online ortama aktarıldı

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği, rüzgar enerjisi alanında Türkiye’nin kurulu gücünü ve inşa halinde olan projeleri tüm detaylarıyla gösteren veri tabanını www.tureb.com.tr adresinde kullanıma açtı.

Rüzgar enerjisi dünyada 651 GW’ye ulaştı

15 Haziran Dünya Rüzgar Günü olarak kutlanıyor. Bugün itibariyle küresel rüzgar enerjisi kurulu gücü 651 GW’ye ulaşırken, Türkiye’de ise 8 bin 56 MW’lik kurulu rüzgar enerjisi kapasitesi bulunuyor.
× WhatsApp Hattı