Ana Sayfa Etiketler Karbon ayak izi

Etiket: karbon ayak izi

SOCAR Türkiye’nin yönetim binaları yeşil enerjiye geçiyor

SOCAR Türkiye, karbon ayak izini azaltma hedefiyle, içinde Vadistanbul’daki Genel Merkezi’nin de bulunduğu iştiraklerine ait yönetim binalarında ve bazı tesislerinde yeşil enerji kullanacak.

BİM İstanbul’daki deposunun çatısına güneş enerjisi kurdu

BİM karbon ayak izini sıfırlamak amacıyla depolarının enerji ihtiyacını güneş enerjisinden sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor. Batman’dan sonra İstanbul’daki deponun çatısına da güneş sistemi kuruldu.

Karbon ayak izini yüzde 39 azalttı

Henkel 2020 itibarıyla çevresel ayak izini yüzde 39 oranında azaltırken, ambalajlarının da yüzde 89 oranında geri dönüştürülebilir olmasını sağladı.

Ernst & Young, 2021’de karbon negatif olacak

EY (Ernst&Young), Türkiye dahil faaliyet gösterdiği 150’den fazla ülkede 2021 yılı içerisinde ‘karbon negatif’ hale geleceğini açıkladı.

Karbonsuz kalkınma modeli Türkiye’yi etkileyecek

YENADER Başkanı Prof. Dr. Kerem Alkin, “Karbon sınır vergisi uygulamasını da içeren Avrupa Yeşil Düzen Planı Türkiye’deki üretim süreçlerinin de yeniden gözden geçirilmesini gerektiriyor” dedi.

BİM depo çatılarına güneş sistemleri kuracak

BİM (BİM Birleşik Mağazalar A.Ş.) karbon ayak izini azaltmak hedefiyle depoların üzerine kuracağı güneş enerjisi sistemiyle enerji ihtiyacının yüzde 70’ini karşılamayı planlıyor.

Kardaki ayak izinden karbon ayak izine

Konu çevre kirliliği ve iklim değişikliği olunca metropol hayatında her gün karşılaştığımız rutin manzaralar yeterli veri ve ipucu sunsa da, kırsal yaşamda, doğal hayatın...

Henkel karbon ayak izini yüzde 65 azaltmayı planlıyor 

29. Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayınlayan Henkel, enerji verimliliğini artırarak ve yenilenebilir enerji kullanarak karbon ayak izini 2025’e kadar yüzde 65 oranında azaltmayı planlıyor.

Shell ilk güneş enerjili istasyonunu açtı

Shell&Turcas enerjisini güneşten alan ilk akaryakıt istasyonunu Ankara’da açtı. Yıllık enerji tüketimi yaklaşık 200 bin kilovatsaat olan istasyonun tüketiminin yüzde 32’si güneş enerjisinden karşılanacak. 

TSKB’nin desteklediği projelerle yıllık karbon salımı 12 milyon ton azalıyor

TSKB, düşük karbonlu ekonomiye geçiş konusunda sunduğu yenilikçi çözümlerle Türkiye'nin yıllık karbondioksit salımının 12 milyon ton azalmasına katkıda bulunuyor.
× WhatsApp Hattı