Ana Sayfa Etiketler Çin

Etiket: Çin

Demir Grup güneş paneli üretimini 500 MW’ye çıkaracak

Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, Konya'daki güneş paneli üretim tesisinin kapasitesini 2018 sonuna kadar 500 MW’ye çıkaracaklarını söyledi.

Yeni kurtarıcı mı, kızıl tehlike mi?

Kanlı Tiananmen olaylarından birkaç ay önce Nisan 1989’da bir Cuma günü öğleden sonra indik Orta Krallık’ın Pekin Havaalanı’na. Müthiş heyecanlıydım. Hala da Çin’i her...

Çin’de hidrojen kenti inşa edilecek

Çin'in Hubei eyaletinin başkenti Wuhan, hidrojen enerjisi endüstrisini geliştirerek kendisini hidrojen kenti haline getirecek.

Çin, çevreyi korumak için 7.5 milyar dolar ayırdı

Çin Çevre Koruma Bakanlığı, Çin’in bu yıl çevre korumasını desteklemek için 49.7 milyar yuan (yaklaşık 7.5 milyar ABD doları) ayırdığını duyurdu.

Elektrikli otomobil üreticileri Çin pazarına giriyor

Küresel otomobil üreticileri, düşük emisyonlu araçları için dünyanın en büyük piyasası olan Çin pazarına uygun stratejiler oluşturma çabası içindeler.

BM: “Çin küresel yeşil finansa öncülük ediyor”

BM Çevre Programı tarafından yayınlanan raporda, Çin'in "küresel yeşil finans gelişimine öncülük ettiği" görüşü dile getirildi.

Çin, ABD’nin Paris İklim Anlaşması’na yeniden katılmasını istiyor

Çin, ABD'nin Paris İklim Anlaşması'na yeniden katılmasını ve iklim değişikliğine karşı verilen küresel mücadeleye katkı yapmasını arzuladığını açıkladı.

Çin’de emisyon azaltmayan 9 bin şirket kapatıldı

Çin'in kuzeyinde yer alan Tianjin şehrinde hava kirliliğine neden olan ve çevresel standartlara ulaşma ihtimali bulunmayan 9 bin 81 şirket kapatıldı.

Yenilenebilir enerji için 85 kömür santralinden vazgeçti

Bu yılın başında Çin, 2020'ye kadar yenilenebilir enerjiye 360 milyar dolar yatırım yapacağını açıklamıştı. Bu çerçevede, yapılması planlanan 85 adet kömürle işleyen enerji santralinin kurulmasından...

Çin bütçede ekolojik tarıma 90 milyon dolar ayırdı

Çin, ekolojik tarımı güçlendirmek için merkezi bütçeden 605 milyon Yuan (yaklaşık 90 milyon ABD doları) ayırdı. Çin Maliye Bakanlığı tarafından ve standartlaştırılmış üretim de dahil...